gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Jakub

Každé dieťatko je pre svojich rodičov výnimočné. Niečo navyše im však pridáva mesiac, v ktorom sa narodili. Máte aj vy doma letné dieťa – teda narodené v júni, júli či auguste a chcete vedieť, čo špeciálne vašej ratolesti pridali do vienka tieto mesiace? Máme pre vás niekoľko zaujímavostí.

Letné deti bývajú zdravšie

Deti narodené v letných mesiacoch bývajú najzdravšie, tvrdí táto zahraničná štúdia. Vedci si to vysvetľujú tým, že “letné” deti sú viac vystavené slnku, a tak dostávajú dostatočnú dávku tak potrebného vitamínu D. To sa prejavuje aj na ich lepšom zdraví.

Sú veselé a optimistické

Deti narodené v slnečných mesiacoch sú malé slniečka. Tešia sa zo života, veľa sa usmievajú a každého si ľahko získajú. Ľahko nadväzujú priateľstvá a aj do dospelosti si prenesú, že sú obľúbenými ľuďmi. V nikom nevidia nepriateľa, s každým si hneď “sadnú”. Pre júnové, júlové či augustové deti je tiež charakteristické, že dokážu ľahšie znášať ťažkosti či smútok.

Ich silnou stránkou je kreativita

Pre letné deti je typická veľká kreativita. Na to by ste mali myslieť a pripravovať im také aktivity, v ktorých ju budú môcť uplatňovať. Či už je kreslenie, maľovanie a keď budú väčšie, vyskúšajte napríklad aj písanie a vlastnú tvorbu, aby sa ukázal a prejavil ich talent. Pripravte sa na to, že budete mať doma šikovného výmyselníka, ktorého uvažovanie a kreativitu by ste rozhodne mali rozvíjať, napríklad vhodnými montessori alebo motorickými hračkami.

Milin prepletacia hracka chobotnička 1 dadaboom sk 1

Pravdepodobne vám nedajú spať

O letných deťoch sa hovorí, že sa im veľmi nechce ísť skoro do postele. Rady zaspávajú neskôr a niekedy bude ťažké ich prehovoriť, aby už naozaj išli spať. Júnové, júlové alebo augustové dieťa bude skôr nočná sova než ranné vtáča.

Môžete očakávať, že vaše dieťa bude vysoké

Podľa tejto štúdie je u deťoch narodených v letných mesiacoch väčší predpoklad, že budú vysoké. Ako je to možné? Môže za to už práve spomínaný vitamín D. Keďže tieto deti ho prijímajú o niečo viac než deti narodené v zime, podľa vedcov sa to podpisuje aj na ich výške.

Máte aj vy doma letné dieťa? Sedí na neho niektorá zo spomenutých charakteristík?

Výber Článkov

Zanechajte Komentár

Súvisiace Články

  • Continue reading
  • Continue reading
  • Continue reading