gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Jakub

ruksacik tiger dadaboom sk 3

Leto sa pomaly lúči a s končiacimi prázdninami sa v domácnostiach čoraz viac začína spomínať škola. Máte doma malého školáka alebo prváčika? Či už sa vaše ratolesti tešia alebo netešia do školy, faktom je, že sa na nástup do školských lavíc treba pripraviť. Máte nakúpené všetky pomôcky, peračník, no stále vám chýba školská taška, pretože sa neviete rozhodnúť, akú presne kúpiť? DaDaboom vám poradí pri výbere, aby ste vašej ratolesti zadovážili takú, ktorá bude pohodlná, nepoškodí jej chrbát a bude sa príjemne nosiť.

Vyberajte tašku, ktorá má kvalitnú chrbtovú výstuhu
Dobrá školská taška má dostatočnú výstuhu v oblasti chrbta. Pevná chrbtová časť je dôležitá preto, aby taška počas nosenia dieťa nekrivila a nepoškodila mu chrbticu.

Pevné dno ocení každý školáčik
Vďaka nemu budú všetky veci v taške dobre držať. Pevné dno tiež zabezpečí, že sa taška nebude prevracať a padať.

Nezabudnite na odrazky a reflexné prvky
Pri výbere školskej tašky je dôležité aj to, aby malého školáka bolo dobre vidieť za zhoršených svetelných podmienok. Ak pôjde skoro ráno, za pološera do školy, prípadne sa z nej bude vracať, je dôležité, aby bol dobre viditeľný pre vodičov. Vyberajte tašku, ktorá má dostatok reflexných prvkov, výrazné farby, prípadne sa oplatí vybaviť ju aj blikajúcim svetielkom.

Rozlišujte medzi školskou taškou a batôžkom na výlety
Pri školskej taške musia byť vaše nároky oveľa vyššie ako pri batohu, ktorý si môžete vziať vaše dieťa na výlet, na branné cvičenie či exkurziu. Do školskej tašky potrebuje zmestiť oveľa viac a často aj ťažších vecí, preto musí byť pevná a odolná. Batôžtek či ruksak na výlety by mal byť rovnako kvalitný a určite aj veselý – presne také nájdete aj v našej ponuke. Páčil by sa vášmu drobcovi ruksačik tiger, macko alebo zajačik?

back to school 2629361 1920

Široké popruhy uľahčia nosenie
Odporúča sa, aby mali popruhy šírku aspoň 4 centimetre. Ak sú dostatočne široké, nezarezávajú sa a uľahčujú dieťaťu nosenie batoha či tašky naplneného pomôckami, zošitmi a učebnicami. Popruhy musia byť nastaviteľné, aby ste tašku dokonale prispôsobili výške a potrebám dieťaťa.

Všimnite si, ako je taška členená
Má školská taška dostatok priehradok a vreciek? Je v nej dostatok odkladacieho priestoru, je šikovne členená, aby si školák mohol uložiť a odložiť všetko, čo potrebuje? Peračník, prezuvky, desiata či fľaša s vodou by mali mať v taške svoje miesto. Je užitočné pre deti a aj pre rodičov, ak sa dajú všetky školské veci a pomôcky do tašky šikovne a prehľadne uložiť. Rýchlo tak viete skontrolovať, či si dieťa niečo nezabudlo.

Výber Článkov

Zanechajte Komentár

Súvisiace Články

  • Continue reading
  • Continue reading
  • Continue reading